Music:

   
  K!nnezzi.
  Barcoleta
 

ti

provimi i hases e hyses

ish kan ni her hasa e hysa.e kishin ni provim,e per mi kalu ate provim e kishin ba ni dallavere. kur hini hasa n´provim profesori ia bani tri pytje:
qka hajna na? hasa i tha:
speca kastraveca patligjana e te tjera
me qka luftojna?hasa i tha: tenka automata mitroleza etj
a ka jete ne hane?hasa tha: thuhet qe po por shkenca ende se ka vertetu. e kur hini hysa profesori iau kish nrru venin pytjeve.profesori e pyti:me qka luftojna na ? ai i tha: me patligjana kastraveca speca etj
profesori e pyti:qka hajna na? tenka automata mitroleza etj.
profesori i tha: a je budall ti? hysa i tha: thuhet qe po por shkenca ende se ka vertetu Hasa e Hysa

Hasa dhe Hysa jetonin me ni banese 100 kate.Hasa jetonte ne katin e 1 ndersa Hysa ne te 100-n.
Nje nate ne ora 1 te nates Hasa i tha gruas -oj gru qu bone ni pite te madhe.Gruaja u qu e boni piten e ne ora 3 ke gati.U ulen Hasa me grune e e hengren gjysen e pites ndersa gjysen Hasa donte mi ja qu Hyses.E mshtjelli mire e filloi te shkonte te Hysa.Ai u lodh shume.Kur mbriti ne katin e 100 kersiti ne zile dhe doli Hysa.Hysa i tha qe cka po kerkon ne kete kohe.Hasa i tha qe me ta pru qet pite.Hysa perseri e pyeti se pse ishte lodhe aq shume.Hasa iu pergjigj se erdhi ne kembe deri ketu.Hysa e pyeti se pse nuk kishte ardhur me lift a nuk punonte.Hasa iu pergjigj se punonte po aty shkrujke per 4-ter veta e ku mi gjet edhe 3 veta ne kete kohe? vjerrsha

kan hi hasa edhe hysa me vjedh ne bank edhe hasa hin ne brendi te bankes e hysa rrin me rujt te dera
edhe vjen nje polic edhe i thote hyses qka po ban e ky i thote se jam te shkrujt vjerrsha , polici i donte vjerrshat edhe i thote lexoma nje , ja nis hysa
LINDI DJELLI
PERENDOJ HANA
IK HAS
SE TU QI NANA Shkova ne shpi

Jon kan Hasa edhe Hysa edhe tu u shetit rruges nuk e shohin ni grop te madhe e rrzohen.E tani nuk mujn me dal prej gropes 2 dite e Hasa nervozohet edhe ja bon Hyses:Hys edhe 5 minuta nese nuk dalum une shkova ne shpi. Hasa e Hysa

Ishin kan Hasa e Hysa edhe ishin shku ne 1 lokal edhe e shohin veten ne pasqyre,ato nuk kishin pa paqyre kurr edhe i thot Hasa Hyses a jan qito kojshiket tona,Hysa thot po,Hasa i thot a shkojna e i folum tu dasht mu qu e mi fol edhe ato qohen ne pasqyre ,Hasa i thot Hyses leje se po vin ato me na fol neve ......... Hasa ne shkoll

Po shkon ne shkoll Hasa edhe tash profesori i gjuhes pi vet nxansit qka don me thon fjala knaqsi.Dikush ty thon qokollat dikush banane krejt per veti e po ja bon hases ani pra has qka don me thon per ty fjala knaqsi aj po thot botht e ni qikes 16 vjeqare.Po e qet prej ore edhe po i thot neser pa prind nuk te pranoj ne ore.Neser ky po vjen pa prind edhe po ulet ne bank te fundit se gjith ish kon ne te paren.Kur e pa profesori po i thot pse ke ardh pa prind edhe pse je ul ne bank te fundit.Ai po thot me ka thon baba nese botht e ni qikes 16 vjeqare sjon knaqsi ather ti kokshe peder edhe duhet me nejt sa ma larg teje. mickojat

nje dit hasen e hysen e hajn mickojat kur shkon te doktorii ai i thot me flej deshun ne oborr ato e marin nga nje singjer e qesin ne oborr dhe bien per me fjetur kur po i sheh yjzit hasa po i thet hyses oj hys erdhën mickojat me bateria Rugova

shkon ni dit Melihate Termkolli te Rugova edhe i thot : O Rugov qyre bre krejt qita ministrat po me thojne djal djal rugova qka mi thon : I thot hajt more mos te ha k... per ta Hasa Hysa

U kan Hasa edhe Hysa hasa u kan i meqem e hysa u kan budall edhe jon shku me ni provim te historis edhe u hi hysa. Ja ka bo profesori a e din kush u kan sundusi ma i madh ne bot ai ka than hitleri ne cilin vit ka vdek ja ka bo 1948 a ka pas jet para dinisaurve ai ka than po shkenca e ka zbulu bota nuk o tu besu edhe u dal ai krejt pergjigjet e sakta edhe ja ka bo hasa hyses pergjigjet ishin hitleri 1948edhe shkenca e ka zbulu bota nuk osht duke besu edhe u hi hysa ja ka bo profesori qysh e ki emrin ai ka than hitler sa vjet i ki ai ka thon 1948 a je budall.... shkenca e ka zbulu bota nuk osht tu besu Fotografia per leternjoftim

Ishin kan Hasa edhe Hysa . Edhe qohet Hasa naten edhe po e qel ni grop sa me e nxan deri ne qaf qohet Hysa edhe i thot kqa je kah ban bre, o po e qeli ni grop per me dal ne fotografi per leternjoftim edhe atij nuk i doket interesant edhe ja fut aper gjum ky e kryn gropen edhe ja nis gropes se dyt apet qohet Hysa edhe i thot e tash qka je kah ban, o budall dy her kam me dal ne fotografi Djali dhe baba

u kan ni her ni djal edhe e ka kry gjys`vjetorin e par edhe i ka than baba hajde ti shoh notat .. Djali i thot : "Ksaj here notat si kam shum mir " qyqy.. n matematik 1`sh pse ?? msusja um veti sa bajn 3+2 un i thash 5 tani um veti 2+3 i thash qasi muti .. qyqy edhe n histori pse m veti kush e ka vra napoleon bonaparten i thash " arsimtar a shpijun po tu dokna a " ma qitni 1`sh edhe mi dha 2 shpulla e m`tha " mu qu krejt dyjaja n kam s ta hjeki nishin ..qyqy edhe n gjuh shqipe n gjuhen e nanes pse ?? ehh qe qka m veti m tha " Lendita Doli n 3 t nates .. qka osht lendita i thash " RROSPI " qysh me dal n 3 t nates n qytet ZEMRA

Njehere mesuesja duke spjeguar mesimin i pyet nxenesit a din dicka per zemren.Ngrehet Agoni dhe i thot mesueses se zemra ka kembe.Mesuesja e kundershton dhe e pyet se ku e ka degjuar kete fjal.PO ateher i pergjigjet djali pse babi i thot mamit 'zemer hapi kemet' papagalli&prifti

ishte kan nji hogj edhe e kishte pas nji papagall edhe hogja e kishte mesu papagallin qa te han me than bismilahe edhe kur nji dit e dergon ne pazar edhe kur vjen me e blej nji prift edhe e merr papagallin prifti e dergon ne banes edhe kur ti qet prifti ushqim papagalli ja ban bismilahe e ti vjen inati thot komeja humb ket shprehje edhe nuk i qet me hanger nji muj dit kur ti qet mbas nji muje papagalli ja kthen ELHAMDULILAH shkoj ramazani.... Trandelina

Ne oren e gj.shqipe profesori po ben perseritje.Kush do na shkruaje nje fjali me emrin Trandelina?Cohet Genci dhe shkruan :Trandelina eshte punetore.
Edhe nje tjeter fjali me emrin Trandelina,cohet Mimoza dhe shkruan :Sot me Trandelinen shkuam ne party. Ashtu pra shume mire pergj-et profesori.Nje nxenes sikur me frige con gishtin por sesht i sigurt a te shkruan,profesoru pasi e shikon e nxjer ne drase,nxenesi shkruan :Trandelina eshte kurve!Profesori nervozohet dhe e reh nxenesin dhe e nxjer perjashta.Pas mbarimit te ores profesori e theret nxenesin dhe e pyet :hey djali ku banonte ajo trandelina? Turkish Fjalor

LDK Saberli Parti
PDK Belaxhi Parti
AAk Axhami Parti
PLK Dilinxhi Parti
USD Merakli Parti
PQLK Pishmanli Parti
LBD Rametli Parti
PDASHK Qihane Parti
Ashkali hajvan insan
Analfabet derdimen legen
llok shenimesh hesap defter
Mobil/Handy/Natel muhabet hava
CD aheng tepsi
CD-Rom hespa tepsi
Doganier Shejtan hesap
Disko Gjullurdi bodrum
Frigorifer Kallkan dollap
film erotik sevda sehir e flliqi ma shum

kishte qen nje djalosh qe qdo her e genjente babain edhe tash babai per mos me e genjy mo djali i tij bleu nje aparat qe ajo kur te genjeje te ban alarmi.Dhe nje dit vjen djali nga shkolla dhe i thot babait o babi kam mar sonte 5 babai menjeher rreagoi pse po genjen shiko se aparati po ben ky djali menjeher thot o gabova 4 apet aparati ben babai menjeher thot pse o djal genjen se ti sedin se kur kam qen ne kohen tende krejt 5 i kam pas dhe tash me me ne fund aparati eksplodon polici


kan qen dy nxenes te vegjel edhe shkonin ne shkoll> kur shkonin ata ne shkol kaloishin ka stacioni i policis: nje dit njeri djal ju drejtohet policit e i thot: shoku polic e e njef dinin: polici i thot> cilin din nxenesi ja kthen qaj se ta shtin nje her dy her e tri me radh i thot policit tani polici e takon nje shok e i thot kaloj dy nxenes per qdo mengjes e me thoin shoku polizc a e nje dinin une i tham cilin din aj thot qaj se ta shtin ja bon plici shokut a din ti naj fore me ja lshu nxenesit qa mi than une eh: thot shoku po une ta tregoi nje: thuaj e e nje dahutin cilin dahut thuaj qaj se ta fut ok flm shum. edhe nesrit vijn prap nxensit i thir polici ja bon o ti djal a e nje dautin nxensi ju kthehet e i thot aiiiiiii shokun e dinit a cilit din more qaj se ta shtin. Martesa e gabuar

Kish qen nje femer nga katundi edhe martohet me nje djal nga qyteti i cili jetonte ne Zvicer dhe kur vjen aj djali nga zvicra vjen me nje kerr te vitit 2004 bmw m3 edhe kur e hyp at femren ne kerr e vet a po don me ta lshu klimen ajo i ka thon se jo vallahi veq mahmut feratin e ngoj. QeF$eRi

e kom pase ni femer e ka pase emrin qefser
e kapa e shtina ne kerr
e shetita pak
e qova ne park
e qiva pak
e bona me bark
kur i boni 9 muj
lindi ne mujin RAMAZAN
ja lash emrin RAMADAN
RAMADAN te paste nana
tu te rrit me jarana
tu i qu kamt neper sana
tu u qi me jarana
kur i boni RAMADANI 20 vjet
shkon edhe ja lyp tezez te vet, ja kthen tezja
RAMADAN a je tranu
hajt bre teze se mu ka qu
.

ire pergj-et profesori.Nje

 
  Today, there have been 4 visitors (80 hits) on this page!  
 
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free